Druga edycja pikniku kulinarnego „Zdrowe polskie ryby”

Już w najbliższą sobotę (16.07.2016r.) zapraszamy przed siedzibę Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (od strony Alei Jerozolimskich) na kolejny rybny piknik kulinarny. Wydarzenie będzie kontynuowane pod hasłem „Zdrowe polskie ryby” i rozpocznie się o godz. 12, zakończy o godz. 17. Szczególnie zapraszamy rodziny bowiem przewidziane są atrakcje dla dzieci (strefa zabaw) i dorosłych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zachęcamy do udziału w pokazach kulinarnych. Na oczach widzów będą przyrządzane zdrowe, smaczne dania z polskich ryb, których nieodpłatna degustacja będzie możliwa w trakcie trwania pikniku. Imprezie będą towarzyszyły także występy sceniczne. Dodatkową atrakcją dla młodszych uczestników pikniku będzie tworzenie ogromnej makiety z morskimi stworzeniami.

Organizatorem pikniku jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Departament Rybołówstwa resortu realizujący Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”.

PO „Rybactwo i Morze”

Zakłada realizację sześciu priorytetów:
I. Promowaniu zrównoważonego, innowacyjnego i konkurencyjnego rybołówstwa;
II. Wspieraniu zrównoważonej, innowacyjnej i konkurencyjnej akwakultury;
III. Wspieraniu wdrażania Wspólnej Polityki Rybołówstwa;
IV. Zwiększeniu zatrudnienia i spójności terytorialnej na obszarach rybackich;
V. Wspieraniu wprowadzania do obrotu i przetwarzania produktów rybołówstwa i akwakultury;
VI. Zintegrowanej Polityce Morskiej.

Więcej informacji o programie „Rybactwo i Morze”: https://mgm.gov.pl/rybolowstwo/pomoc-unii-europejskiej-dla-rybactwa-na-lata-2014-2020

Biuro Prasowe MGMiŻŚ