Działalność podmiotów rybackich i wędkarskich w 2019 roku. Uwarunkowania gospodarcze, ekonomiczne, prawne i środowiskowe

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała wiele naszych planów i wydarzeń, w tym niestety przez wielu wyczekiwaną XXV Krajową Konferencję Rybackich Użytkowników Jezior, Rzek i Zbiorników Zaporowych.  Termin Konferencji został przesunięty na 17-19 czerwca 2021 roku i mamy nadzieję, że sytuacja w kraju poprawi się na tyle, aby mogła dojść do skutku.  Każdego roku w ramach tego wydarzenia wydawaliśmy monografię naukową, w której staraliśmy się zawrzeć najnowsze dane o gospodarce rybackiej, wędkarstwie oraz ciekawe badania naukowe. W tym roku, mimo pewnych utrudnień,  postanowiliśmy  również wydać na te okoliczność publikację.  Udało się, choć w nieco mniej obszernej formie niż zazwyczaj.  Jednoczenie informujemy, że wraz ze Związkiem Producentów Ryb – Organizacja Producencką w Poznaniu staramy się uzyskać dofinansowanie do projektu szkoleniowego. Jeśli spełni się optymistyczny scenariusz, to już w grudniu zostanie podpisana umowa na realizację projektu szkoleniowego pt.” Promowanie  wiedzy o zrównoważonej gospodarce rybackiej wspierającej użytkowników wód śródlądowych.”, którego liderem będzie  Zaryb.

Monografia pt. „Działalność podmiotów rybackich i wędkarskich w 2019 roku. Uwarunkowania gospodarcze, ekonomiczne, prawne i środowiskowe”  jest już dostępna na naszej stronie w formie elektronicznej.  W formie drukowanej będzie również dołączona do materiałów konferencyjnych dla wszystkich uczestników przyszłej Konferencji oraz dostępna w Instytucie  dla wszystkich zainteresowanych. Mamy nadzieję, że już kilka miesięcy spotkamy się na zamku  w Gniewie nad Wisłą i nikogo nie zabraknie.